Aktif Ziyareti 1
Dn Tekil 11
Bugn Tekil 14
Toplam Tekil 39384
IP 34.231.21.83
 
 
 
 

NIGDE

Untitled Document
2019 Sne le Mcadele
 

Kayseri'de bu yl ekili alanlarda ba gösteren süne zararls ile mücadele kapsamnda l ve lçe Tarm ve Orman Müdürlüklerinde süne ile mücadelede çalan personellerin izinleriptal edildi. Hafta sonu ve ramazan bayramnda da parazitoit ve nimf sürveyi yaplarak süne mücadelesi çalmalarna devam edilecek.

Kayseri'de bu yl ekili alanlarda ba gösteren süne zararls ile mücadele hz kesmeden devam ediyor. Hububatn özelikle buday ekili alanlarnn en önemli zararls olan süne, özellikle yeni nesil süneler budayn danelerini emerek oburca beslenmekte ve çoalmaya devam ediyor. Kayseri'de 1 milyon 700 bin dekar buday ekili alann süne tehdidi ile kar karya kald bu ylda, süne zararls ile mücadele için çalmalarda devam ediyor.

Süne mücadelesi kapsamnda ziraat odas bakanlar ve ilçe tarm müdürleri ile durum deerlendirmesi yapan Kayseril Tarm ve Orman Müdürü Mustafa ahin, Türkiye ve vatandalar için büyük bir öneme sahip olan budaylar süne zararlsndan korumak için yaplacak mücadele çalmalarna hep birlikte gereken önemin verilmesi gerektiini vurgulad.

lgili kamu kurumlar ve sivil toplum örgütlerininde katk salayaca mücadele çalmalarnn, tüm çiftçiler tarafndan hassasiyetle gerçekletirilmesinin hem kendi bütçeleri hem ülke ekonomisi açsndan çok büyük önem arz ettiini ifade eden ahin, il ve ilçe müdürlüklerinde süne mücadelesinde çalan personellerin izinlerinin iptal edildiini, hafta sonu ve ramazan bayram da dahil olmak üzere parazitoit ve nimf sürveyi yaplarak süne mücadelesi çalmalarna devam edileceini de sözlerine ekledi.

KAYNAK: HLAS HABER AJANSI